Sihirli Yolculuk - İsme Özel Hikaye Kitabı

Türkiye’nin ilk isme özel çocuk kitabı

Her çocuğun ismine özel olarak basılır. Özel olarak üretilir ve adresinize gönderilir.

Hayal gücünü geliştiren, yaratıcılığı destekleyen en güzel hediye 🎁

Sadece 69,90 TL

Masal Kitabı

Annesi olarak oğluma verebileceğim en anlamlı ve çok özel bir hediye.

Gözde E.

Gerçekten çok memnum kaldım ve bir kaç sipariş daha vereceğim. Süper ve çok degerli bir hediye olduğunu düşünüyorum. Emeğinize sağlık.

Eda Y.

Masal Kitabı

Hepimiz masallar ile büyüdük. Önce dilden dile aktarıldılar, ardından kitaplara dönüştürülüp ölümsüzleştirildiler. Günümüzde ise, gelişen zihin yapısına bağlı olarak biçim değiştirdiler. İlerleyen toplumumuz, masalları, artık çocuk gelişimi konusunda akademik bir mesele olarak ele alıyor.

Her ne kadar çocuk gelişimi konusunda yöntemler evrimleşiyor olsa da, çocuk gelişimi hakkında hiç değişmeyen bir pozitif etki var: Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak. Sağlam temellere dayalı, mutlu bir mizaca sahip, kendini olduğu gibi seven bir çocuk yetiştirmenin ilk adımı, onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktan geçiyor. Bu konuda ebeveynlerin görevi, bebek hayata gözünü açar açmaz başlıyor. Okuma alışkanlığı kazandırma süreci, bebeklikten itibaren başlıyor.

Bebekler için masal kitapları denilince, artık bilinçli ebeveynlerin aklına şunlar gelmeli: Masal kitabı, çocuğum için uygun mu? Çocuk gelişimcileri tarafından öneriliyor mu? Bebekler için masal kitabı nasıl olmalı kalıplarına uyuyor mu?

Bol Renk, Çok Sevgi: Bebek Masal Kitapları Nasıl Olmalı?

Bebek için masal kitabı seçilirken, dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Bebeklerin zihni, henüz bembeyaz ve tertemiz bir sayfa olduğu için, ebeveynlerin ona okunacak hikayeleri ve kitapları seçerken bilinçli olmaları gerekiyor. Unutulmamalı ki, bebek zihni, çevresindeki her şeyi alıp işleyen bir radar gibi çalışıyor. Sürekli anlamaya, öğrenmeye ve keşfetmeye çalışan bir radar… Parlak şeylerden ve canlı renklerden çabuk etkilenen bir radar...

Bebek kitapları, büyük ve anlaşılır şekilde resimlenmiş olmalı. Özellikle eğitici görevi üstlenmiş kitaplarda, çocuklar hikayeyi takip ederken kitaptaki şekil ve resimlerle bağlantı kurabilmeli. Bebek masal kitaplarında anlatılan hikayeler, kesinlikle çocuk gelişimciler tarafından onaylanmalı.

Çocuklara Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

Çocuğuma okuma alışkanlığı nasıl kazandırırım diye düşünüyorsanız, yapabileceğiniz küçük ama çok etkili yöntemler var. Öncelikle, çocuğunuzun odasında ona ait bir kitaplık bulunması, kesinlikle iyi bir fikir. İlk yaşlarından itibaren, ona kitaplardan hikaye okumanız ve onun karşısında kendi başınıza kitap okumanız, çok işe yarar. Unutmayınız ki, çocuğunuzun süper kahramanı sizsiniz. Siz ne yapıyorsanız, onu tekrar edecek.

Çocuklar için Sihirli Yolculuk Zamanı

Çocuk masal kitapları hakkında sizi aydınlattık. Onların bilincini renklendirecek, ufkunu açacak ve temel becerileri öğrenmelerini hızlandıracak kitaplardan uzun uzadıya bahsettik. Kapanışı, çocuklara okuma alışkanlığı kazandıracak bir fikirle yapıyoruz. Çocuğunuzun ismine özel, onun başrolde olduğu bir masal kitabı olduğunu hayal edin. Bu hayal, gerçeğe dönüşsün istiyorsanız, siz de hemen kitabınızı hazırlayabilirsiniz.

2 iş günü içerisinde kargoda
0-8 yaş için özel
%100 müşteri memnuniyeti