Sihirli Yolculuk - İsme Özel Hikaye Kitabı

Türkiye’nin ilk isme özel çocuk kitabı

Her çocuğun ismine özel olarak basılır. Özel olarak üretilir ve adresinize gönderilir.

Hayal gücünü geliştiren, yaratıcılığı destekleyen en güzel hediye 🎁

Sadece 69,90 TL

Bebek Kitapları

Annesi olarak oğluma verebileceğim en anlamlı ve çok özel bir hediye.

Gözde E.

Gerçekten çok memnum kaldım ve bir kaç sipariş daha vereceğim. Süper ve çok degerli bir hediye olduğunu düşünüyorum. Emeğinize sağlık.

Eda Y.

Ağaç Yaşken Eğilir: Bebek Kitapları

Bebek kitapları denilince aklınıza ne geliyor? Birbirinden sevimli karakterlerin olduğu, minik zihinlere yaşamın güzelliklerinden ve iyiliklerinden bahseden, onların hayal dünyasını pozitif anlamda geliştiren, bir nevi okul öncesi hikaye kitapları diyorsanız, tebrikler! Bebekler için kitap nedir, ne değildir biliyorsunuz demektir.

Daha okumayı bilmiyor, kitabın ne olduğunu anlayacak mı ki?

Sorusunu soran ebeveynlerden iseniz, unutmayınız ki, birçok alışkanlık, çok küçük yaşlarda edinildiği zaman kişi için bir nevi hayat rutinine dönüşür. Ebeveynlerini kitap okurken gören, hatta kendi kitaplarına sahip olarak büyüyen bir bebek, hayatı boyunca kitapları sevecek ve bir hayat boyu süren bilgelik yolunda, emin adımlarla yürüyecek.

Birçok anne, minik yavrusu daha karnındayken ona hikayeler ve masallar anlatmaya başlar. Kendi annelerinden ve kitaplardan öğrendiği bu mutlu hikayelerle, ona yaşamın güzelliklerini fısıldar. Peki, küçük insan hayata gözlerini açtıktan sonra ne yapmalı? Bebek kitapları nasıl olmalı? Her şeyden önemlisi, bebeğinizin büyürken kitapları sevmesi için nasıl bir yol izlemeli? Çocuklara kitap okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır?

Parlak bir Gelecek için: Bebek Hikaye Kitapları

Hepimiz masallarla büyüdük. Bin yıllardır ağızdan ağıza dolaşan öyküler, gelişen insan zihniyle beraber büyüdü ve yayıldı. Günümüzde, bebekler için masal kitapları hakkında hiç düşünmediğimiz kadar çok düşünüyoruz. Pedagoglar, bebek kitapları nasıl olmalı diye bilimsel makaleler üreterek bu konuda akademik seminerlerde bir araya geliyorlar. Artık şunu biliyoruz ki, insan hayatının 0 ila 3 yaş arasındaki dönem, kişiliğimiz ve geleceğimiz hakkında büyük rol oynuyor.

Eski zamanlarda, bebek gelişimi konusuna yeterince önem verilmediği için onların “anlayamadığı” ve “hatırlayamadığı” düşünülürdü. Günümüzde 0 ila 3 yaş arasındaki dönemin, aslında bilincin bir nevi giriş sayfaları olduğunu ve bilinçaltında büyük etkileri olduğunu biliyoruz. Basitçe anlatmamız gerekirse, 0 ila 3 yaş arasındaki dönemi bilinçli olarak hatırlamıyor olabiliriz ama bilinçaltımız, o dönemi bir temel olarak ele alıyor. Bebeklerin her zaman meraklı bakışlarının sebebi budur belki, kim bilir! İşte bu dönemde, bebeğinize kitaplar okur ve onu bebek kitapları ile tanıştırırsanız, onu hayata sağlam temellerle başlatmış olursunuz.

Okul Öncesi Hikaye Kitapları Neye Göre Seçilmeli?

Duyuları, duyguları, bilimi ve hayatın dinamiklerini anlatan bebek hikaye kitapları, bebeklerin zihinlerini geliştirirken temel becerileri öğrenmeleri için yardımcı oluyor. Anlatılan hikayeler, dil gelişimini desteklerken; okunan kitaplar, başarıya ulaşan düşünme yöntemlerini öğretir. Kitaplar, neden sonuç ilişkisini öğretir, farklı bakış açılarından bakmayı sağlar ve hayatın çerçevesini genişletir. Kitaplar yararlıdır ama biliyoruz ki, kitaplar da tıpkı insan zihni gibi sınırsız konu çeşitliliğine sahip. Bu nedenle, bebek kitapları için seçim yaparken mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

  • Bebek kitapları, çocuk gelişimi konusunda bilgili kişiler tarafından güzel yorumlar almış olmalı.
  • Kapak resimleri, kitabın içeriğiyle alakalı olmalı ve büyük figürler içermeli.
  • Bebekler, ellerine geçirdikleri şeylerin önce tadına bakmak istedikleri için, kitapların kalın kağıtlarla basılmış olması gerekiyor.
  • Bebek kitapları, dayanıklı malzemeden yapılmış olmalı. Baskıda kullanılan boyalar ve mürekkep, bebek sağlığı için denetimlerden geçmiş olmalı.
  • Kitapta kullanılan kağıt, birinci kalite olmalı.

Bebeğinizi Sihirli Bir Yolculuğa Çıkarın

Bebeğinizin başrolde olduğu bir kitap hayal edin. Çocuk gelişimcileri tarafından onaylanmış, ona her gece okuduğunuz bir hikaye, onun hikayesi… Büyüdüğünde bile özenle saklayacağı, hayattaki ilk macerası… Türkiye’nin ilk isme özel çocuk kitabıyla beraber onu sihirli bir yolculuğa çıkarmaya ne dersiniz?

2 iş günü içerisinde kargoda
0-8 yaş için özel
%100 müşteri memnuniyeti