Bebek Kitapları

Çocuklarınıza hayatları boyunca saklayabilecekleri, en özel hediyeyi hazırlayın.

Bebek Kitapları

Her çocuk için özel hazırlanan, kişiselleştirilmiş çocuk kitapları

Benim Sihirli Yolculuğum

İsme özel hikaye kitabı!
Kitabın kahramanı olan çocuklar, yolculukları boyunca topladıkları harflerle kendi isimlerine ulaşıyorlar.

İsme özel
0-8 yaş
35-50 sayfa
₺110.00 ₺89.90
SATIN AL

Benim Alfabe Kitabım

Fotoğraflı alfabe kitabı!
Çocuklarınız harfleri, kelimeleri, sesleri ve cisimleri, kahramanı kendi olan, fotoğraflı alfabe kitabımızla, eğlenerek öğreniyor.

Fotoğraflı
İsme özel
0-5 yaş
₺120.00 ₺99.90
SATIN AL

Macera Adalarım

Çocukların sevdiği her şey bu kitapta!
En sevilen hayvanlar, prensesler, taşıtlar, yemekler ve renkler ile hazırlanan kişiye özel hikaye kitabımız.

İsme özel
2-9 yaş
38 sayfa
₺110.00 ₺89.90
SATIN AL

Boy Cetvelim

Çocuklarınızın ne kadar hızlı büyüdüğünü boy cetveliyle takip edin!
Büyüdükten sonra anı olarak saklayabileceğiniz dekoratif bir cetvel.

1-10 yaş
30 x 135cm
Kuşe kağıt
₺59.90 ₺49.90
SATIN AL

Sihirli Anlarım

Eğlenceli ve özel anlarınızı kartlarımızla fotoğraflayın! Çocuğunuzun büyüme adımlarını sonsuza kadar saklayabileceğiniz anılara çevirin.

0-1 yaş
12 x 12cm
36 kart
₺79.90 ₺55.90
SATIN AL

Every Child is An Artist

Çocuğunuzun odasını bu güzel duvar yazısı ile dekore edebilirsiniz. Minik sanatçılarımızın yaptıkları resimleri de çevresine asarak sergileyebilirsiniz.

0-5 yaş
Ahşap
Renk Seçenekli
₺39.90 ₺29.90
SATIN AL

Dream Big Little One

Çocuğunuzun odasını bu güzel duvar yazısı ile dekore edebilirsiniz. Minik hayalperestlerimizin hayallerini görselleştirip çevresine asabilirsiniz.

0-5 yaş
Ahşap
Renk Seçenekli
₺39.90 ₺29.90
SATIN AL
Sihirli Yolculuk isme özel çocuk kitapları 0-8 yaş için özel
0-8 yaş için özel
Sihirli Yolculuk isme özel çocuk kitapları 3 iş günü içinde kargoda
3 gün içinde kargoda
Sihirli Yolculuk isme özel çocuk kitapları %100 müşteri memnuniyeti
%100 müşteri memnuniyeti

Annesi olarak oğluma verebileceğim en anlamlı ve çok özel bir hediye.

Gözde Elbay

Gerçekten çok memnum kaldım ve bir kaç sipariş daha vereceğim. Süper ve çok degerli bir hediye olduğunu düşünüyorum. Emeğinize sağlık.

Eda Yenice

Ağaç Yaşken Eğilir: Bebek Kitapları

Bebek kitapları denilince aklınıza ne geliyor? Birbirinden sevimli karakterlerin olduğu, minik zihinlere yaşamın güzelliklerinden ve iyiliklerinden bahseden, onların hayal dünyasını pozitif anlamda geliştiren, bir nevi okul öncesi hikaye kitapları diyorsanız, tebrikler! Bebekler için kitap nedir, ne değildir biliyorsunuz demektir.

Daha okumayı bilmiyor, kitabın ne olduğunu anlayacak mı ki?

Sorusunu soran ebeveynlerden iseniz, unutmayınız ki, birçok alışkanlık, çok küçük yaşlarda edinildiği zaman kişi için bir nevi hayat rutinine dönüşür. Ebeveynlerini kitap okurken gören, hatta kendi kitaplarına sahip olarak büyüyen bir bebek, hayatı boyunca kitapları sevecek ve bir hayat boyu süren bilgelik yolunda, emin adımlarla yürüyecek.

Birçok anne, minik yavrusu daha karnındayken ona hikayeler ve masallar anlatmaya başlar. Kendi annelerinden ve kitaplardan öğrendiği bu mutlu hikayelerle, ona yaşamın güzelliklerini fısıldar. Peki, küçük insan hayata gözlerini açtıktan sonra ne yapmalı? Bebek kitapları nasıl olmalı? Her şeyden önemlisi, bebeğinizin büyürken kitapları sevmesi için nasıl bir yol izlemeli? Çocuklara kitap okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır?

Parlak bir Gelecek için: Bebek Hikaye Kitapları

Hepimiz masallarla büyüdük. Bin yıllardır ağızdan ağıza dolaşan öyküler, gelişen insan zihniyle beraber büyüdü ve yayıldı. Günümüzde, bebekler için masal kitapları hakkında hiç düşünmediğimiz kadar çok düşünüyoruz. Pedagoglar, bebek kitapları nasıl olmalı diye bilimsel makaleler üreterek bu konuda akademik seminerlerde bir araya geliyorlar. Artık şunu biliyoruz ki, insan hayatının 0 ila 3 yaş arasındaki dönem, kişiliğimiz ve geleceğimiz hakkında büyük rol oynuyor.

Eski zamanlarda, bebek gelişimi konusuna yeterince önem verilmediği için onların “anlayamadığı” ve “hatırlayamadığı” düşünülürdü. Günümüzde 0 ila 3 yaş arasındaki dönemin, aslında bilincin bir nevi giriş sayfaları olduğunu ve bilinçaltında büyük etkileri olduğunu biliyoruz. Basitçe anlatmamız gerekirse, 0 ila 3 yaş arasındaki dönemi bilinçli olarak hatırlamıyor olabiliriz ama bilinçaltımız, o dönemi bir temel olarak ele alıyor. Bebeklerin her zaman meraklı bakışlarının sebebi budur belki, kim bilir! İşte bu dönemde, bebeğinize kitaplar okur ve onu bebek kitapları ile tanıştırırsanız, onu hayata sağlam temellerle başlatmış olursunuz.

Okul Öncesi Hikaye Kitapları Neye Göre Seçilmeli?

Duyuları, duyguları, bilimi ve hayatın dinamiklerini anlatan bebek hikaye kitapları, bebeklerin zihinlerini geliştirirken temel becerileri öğrenmeleri için yardımcı oluyor. Anlatılan hikayeler, dil gelişimini desteklerken; okunan kitaplar, başarıya ulaşan düşünme yöntemlerini öğretir. Kitaplar, neden sonuç ilişkisini öğretir, farklı bakış açılarından bakmayı sağlar ve hayatın çerçevesini genişletir. Kitaplar yararlıdır ama biliyoruz ki, kitaplar da tıpkı insan zihni gibi sınırsız konu çeşitliliğine sahip. Bu nedenle, bebek kitapları için seçim yaparken mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Bebeğinizi Sihirli Bir Yolculuğa Çıkarın

Bebeğinizin başrolde olduğu bir kitap hayal edin. Çocuk gelişimcileri tarafından onaylanmış, ona her gece okuduğunuz bir hikaye, onun hikayesi… Büyüdüğünde bile özenle saklayacağı, hayattaki ilk macerası… Türkiye’nin ilk isme özel çocuk kitabıyla beraber onu sihirli bir yolculuğa çıkarmaya ne dersiniz?

Uzman Görüşleri

İpek Gökozan
Uzman Klinik Psikolog, Yazar

Çocuk gelişiminde kitap okumak kritik bir öneme sahiptir.

Ebeveyn ve çocuk birlikte kitap okurken hem şahane zaman geçiriyorlar, hem de dil-bilişsel becerilerinin gelişimi ve hayal gücünün desteklenmesi adına çok iyi bir yatırım yapmış oluyorlar. ...devamı

İrem Polat
Uzman Klinik Psikolog

İnsanlar binlerce yıldır çocuklarını masallarla büyütüyorlar. Çocuklukta işittiğimiz öyküler, dünya görüşümüzü şekillendiriyor, içinde bulunduğumuz gezegene ve dinamiklerine dair pek çok konuyu, duyguları, yaşam olaylarını anlamlandırmamıza imkan sağlıyor. ...devamı