Bebek Kitapları

Çocuklarınıza hayatları boyunca saklayabilecekleri, en özel hediyeyi hazırlayın.

Macera Adalarım

Çocukların sevdiği her şey bu kitapta!
En sevilen hayvanlar, prensesler, taşıtlar, yemekler ve renkler ile hazırlanan kişiye özel hikaye kitabımız.

İsme özel
2-9 yaş
38 sayfa

Benim Sihirli Yolculuğum

İsme özel hikaye kitabı!
Kitabın kahramanı olan çocuklar, yolculukları boyunca topladıkları harflerle kendi isimlerine ulaşıyorlar.

İsme özel
0-8 yaş
Türkçe,İngilizce

A'dan Z'ye Mesleklerim

A'dan Z'ye fotoğraflı meslekler kitabı!
Aşçıdan, Zoologa çocuklarınız farklı meslek gruplarıyla tanışırken, kendilerini bu mesleklerde hayal edebiliyorlar.

İsme özel
1-5 yaş
Fotoğraflı

Benim Alfabe Kitabım

Fotoğraflı alfabe kitabı!
Çocuklarınız harfleri, kelimeleri, sesleri ve cisimleri, kahramanı kendi olan, fotoğraflı alfabe kitabımızla, eğlenerek öğreniyor.

Fotoğraflı
İsme özel
0-5 yaş

Hoş Geldin Bebek Kutusu

Hayatınıza yeni katılan bebekler için en güzel hediye!
Benim Sihirli Yolculuğum, Boy Cetvelim, Sihirli Anlarım Kartları ürünleri

İsme özel
0-1 yaş
Hediye kutusu

Benim Alfabe Posterim

Fotoğraflı alfabe posteri!
Çocuklarınız harfleri, kelimeleri, sesleri ve cisimleri, kahramanı kendi olan, fotoğraflı alfabe posterimizle, eğlenerek öğreniyor.

İsme özel
50 x 70 cm
Renk Seçenekli

Boy Cetvelim

Çocuklarınızın ne kadar hızlı büyüdüğünü boy cetveliyle takip edin!
Büyüdükten sonra anı olarak saklayabileceğiniz dekoratif bir cetvel.

1-10 yaş
30 x 135cm
2 Seçenekli

Sihirli Anlarım

Eğlenceli ve özel anlarınızı kartlarımızla fotoğraflayın! Çocuğunuzun büyüme adımlarını sonsuza kadar saklayabileceğiniz anılara çevirin.

0-1 yaş
12 x 12cm
36 kart

Hediye Kartı

Hangi kitabı alacağınıza karar veremiyor musunuz?
Siz hediye kartını alın, kitabını karakterini kendi seçsin.

Özel Zarf
Süresiz
Fiyat Seçenekli
Sihirli Yolculuk isme özel çocuk kitapları 0-8 yaş için özel
0-8 yaş için özel
Sihirli Yolculuk isme özel çocuk kitapları 3 iş günü içinde kargoda
3 gün içinde kargoda
Sihirli Yolculuk isme özel çocuk kitapları %100 müşteri memnuniyeti
%100 müşteri memnuniyeti
Kızıma aldığım en güzel hediye olabilir, o kadar heyecanlı okudu ki o kadar mutlu oldu ki 😇
Murat O. | 22 Ocak 24
Sayenizde birbirinden güzel çocuklara harika hediyeler ulaştırdık. Teşekkür ederiz ☺️
Seda D. | 01 Ekim 23
Gayet memnun kaldım. Birkaç kez alışveriş yaptım. Her şey sorunsuzdu.
Nisa S. | 01 Ekim 23
Mükemmel ürün çok teşekkür ederim.
Doğuş K. | 27 Temmuz 23
Kızım çok beğendi. Keyifli bir deneyim. Defalarca okuduk.
Ayhan U. | 27 Temmuz 23

Ağaç Yaşken Eğilir: Bebek Kitapları

Bebek kitapları denilince aklınıza ne geliyor? Birbirinden sevimli karakterlerin olduğu, minik zihinlere yaşamın güzelliklerinden ve iyiliklerinden bahseden, onların hayal dünyasını pozitif anlamda geliştiren, bir nevi okul öncesi hikaye kitapları diyorsanız, tebrikler! Bebekler için kitap nedir, ne değildir biliyorsunuz demektir.

Daha okumayı bilmiyor, kitabın ne olduğunu anlayacak mı ki?

Sorusunu soran ebeveynlerden iseniz, unutmayınız ki, birçok alışkanlık, çok küçük yaşlarda edinildiği zaman kişi için bir nevi hayat rutinine dönüşür. Ebeveynlerini kitap okurken gören, hatta kendi kitaplarına sahip olarak büyüyen bir bebek, hayatı boyunca kitapları sevecek ve bir hayat boyu süren bilgelik yolunda, emin adımlarla yürüyecek.

Birçok anne, minik yavrusu daha karnındayken ona hikayeler ve masallar anlatmaya başlar. Kendi annelerinden ve kitaplardan öğrendiği bu mutlu hikayelerle, ona yaşamın güzelliklerini fısıldar. Peki, küçük insan hayata gözlerini açtıktan sonra ne yapmalı? Bebek kitapları nasıl olmalı? Her şeyden önemlisi, bebeğinizin büyürken kitapları sevmesi için nasıl bir yol izlemeli? Çocuklara kitap okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır?

Parlak bir Gelecek için: Bebek Hikaye Kitapları

Hepimiz masallarla büyüdük. Bin yıllardır ağızdan ağıza dolaşan öyküler, gelişen insan zihniyle beraber büyüdü ve yayıldı. Günümüzde, bebekler için masal kitapları hakkında hiç düşünmediğimiz kadar çok düşünüyoruz. Pedagoglar, bebek kitapları nasıl olmalı diye bilimsel makaleler üreterek bu konuda akademik seminerlerde bir araya geliyorlar. Artık şunu biliyoruz ki, insan hayatının 0 ila 3 yaş arasındaki dönem, kişiliğimiz ve geleceğimiz hakkında büyük rol oynuyor.

Eski zamanlarda, bebek gelişimi konusuna yeterince önem verilmediği için onların “anlayamadığı” ve “hatırlayamadığı” düşünülürdü. Günümüzde 0 ila 3 yaş arasındaki dönemin, aslında bilincin bir nevi giriş sayfaları olduğunu ve bilinçaltında büyük etkileri olduğunu biliyoruz. Basitçe anlatmamız gerekirse, 0 ila 3 yaş arasındaki dönemi bilinçli olarak hatırlamıyor olabiliriz ama bilinçaltımız, o dönemi bir temel olarak ele alıyor. Bebeklerin her zaman meraklı bakışlarının sebebi budur belki, kim bilir! İşte bu dönemde, bebeğinize kitaplar okur ve onu bebek kitapları ile tanıştırırsanız, onu hayata sağlam temellerle başlatmış olursunuz.

Okul Öncesi Hikaye Kitapları Neye Göre Seçilmeli?

Duyuları, duyguları, bilimi ve hayatın dinamiklerini anlatan bebek hikaye kitapları, bebeklerin zihinlerini geliştirirken temel becerileri öğrenmeleri için yardımcı oluyor. Anlatılan hikayeler, dil gelişimini desteklerken; okunan kitaplar, başarıya ulaşan düşünme yöntemlerini öğretir. Kitaplar, neden sonuç ilişkisini öğretir, farklı bakış açılarından bakmayı sağlar ve hayatın çerçevesini genişletir. Kitaplar yararlıdır ama biliyoruz ki, kitaplar da tıpkı insan zihni gibi sınırsız konu çeşitliliğine sahip. Bu nedenle, bebek kitapları için seçim yaparken mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Bebeğinizi Sihirli Bir Yolculuğa Çıkarın

Bebeğinizin başrolde olduğu bir kitap hayal edin. Çocuk gelişimcileri tarafından onaylanmış, ona her gece okuduğunuz bir hikaye, onun hikayesi… Büyüdüğünde bile özenle saklayacağı, hayattaki ilk macerası… Türkiye’nin ilk isme özel çocuk kitabıyla beraber onu sihirli bir yolculuğa çıkarmaya ne dersiniz?

Uzman Görüşleri

İpek Gökozan
Uzman Klinik Psikolog, Yazar

Çocuk gelişiminde kitap okumak kritik bir öneme sahiptir.

Ebeveyn ve çocuk birlikte kitap okurken hem şahane zaman geçiriyorlar, hem de dil-bilişsel becerilerinin gelişimi ve hayal gücünün desteklenmesi adına çok iyi bir yatırım yapmış oluyorlar. ...devamı

İrem Polat
Uzman Klinik Psikolog

İnsanlar binlerce yıldır çocuklarını masallarla büyütüyorlar. Çocuklukta işittiğimiz öyküler, dünya görüşümüzü şekillendiriyor, içinde bulunduğumuz gezegene ve dinamiklerine dair pek çok konuyu, duyguları, yaşam olaylarını anlamlandırmamıza imkan sağlıyor. ...devamı